Jak urządzić przytulny salon?

Posted by in Porady on 21 kwietnia 2017

Jak urządzić przytulny salon?

Salon to miejsce gdzie odpoczywasz i podejmujesz gości, dlatego tak ważne jest, aby pomieszczenie było przytulne i przyjazne. Jeśli chcesz aby twój pokój dzienny stał się właśnie takim miejscem, sprawdź na co zwrócić uwagę w jego aranżacji. W efekcie odpoczynek w twoim domu stanie się czystą przyjemnością.

Zacznij od podstaw, czyli od kolorów

couch-1835923_1280

Aby twój salon był naprawdę przytulnym miejscem, jego aranżację należy zacząć od odpowiedniego skomponowania barw. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem są jasne i optymistyczne barwy, które nadadzą całej stylizacji przyjaznego charakteru oraz odświeżą wnętrze. Z powodzeniem możesz postawić na ponadczasową biel, szarość lub beż. Barwy te są jednymi z najmodniejszych kolorów, dlatego w efekcie twój salon będzie nie tylko przytulny, ale też modny. Jeśli szukasz więcej wskazówek, które pomogą ci zaaranżować wnętrze zgodne z najnowszymi wnętrzarskimi trendami, zajrzyj do artykułu: Urządzamy modny salon!

Kącik wypoczynkowy

Sercem każdego salonu jest kącik wypoczynkowy, dlatego zadbaj o to, aby znalazły się w nim naprawdę wygodne meble. Fotel z podnóżkiem czy miękka kanapa będą idealnym miejscem do wypoczynku. Możesz również postawić na szalenie modne plecione pufy, na których nie tylko oprzesz nogi, ale dodatkowo będą one stanowiły dodatkową dekorację. Podobną funkcję mogą pełnić miękkie poduchy podłogowe, na których rozsiądziesz się przy kominku.

Dodaj tekstylia

curtains-1854110_1280

Nic tak nie stworzy przytulnej atmosfery w pomieszczeniu, jak tekstylia. Dlatego w twoim przytulnym salonie nie może zabraknąć miękkich poduszek i puszystych pledów. Możesz je ciekawie ułożyć na kanapie oraz fotelach i w rezultacie meble będą wręcz zapraszały, aby się na nich wygodnie ułożyć. Ponadto idealnym dopełnieniem takiej aranżacji będą zasłony. Zdecyduj się na nie zamiast klasycznych rolet lub połącz oba te rozwiązania ze sobą. W rezultacie zyskasz możliwość łatwego sterowania światłem dziennym wpadającym do wnętrza, a także większe poczucie prywatności, ponieważ jeszcze dokładniej przesłonisz okno.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *