Świątecznie udekorowane okno

Posted by in Porady on 25 listopada 2015

Świątecznie udekorowane okno

Niektórzy z nas lubią Święta także dlatego, że mogą wtedy zaszaleć i puścić wodze fantazji z ozdobami choinkowymi. Wielu z nas dekoruje także podwórka i ogródki, zawiesza lampki na krzewach i ogrodzeniu. By dobrze wczuć się w świąteczną atmosferę można też ozdobić okna. Oto kilka sposobów na ich ciekawe dekoracje.

Świecznik adwentowy

Boże Narodzenie zaczyna się adwentem, który trwa cztery tygodnie. By pokazać, że nadchodzi właśnie ten szczególny świąteczny czas możesz postawić w oknie świecznik adwentowy. Elektryczny rzecz jasna z lampkami, które są bezpieczne dla firanek i zasłon. To jedna z podstawowych dekoracji okiennych, a także dobry zwiastun nadchodzącej wigilii.

Sztuczny śnieg

Gdy w grudniu spadnie pierwszy śnieg (oby tak było, bo najgorsze to szare Święta bez śniegu) możesz zacząć ozdabiać okna jego sztucznym odpowiednikiem. W sklepach znajdziesz piankę sprayu, która doskonale imituje śnieżny puch. Dalej wszystko zależy od Twojej inwencji. Możesz odbijać specjalne świąteczne szablony, np. gwiazdki lub renifery, lub narysować samodzielnie bałwana. Tak udekorowane okno na pewno spodoba się przechodniom. Pamiętaj jednak, że gdy w domu masz koty, dla nich nie będzie to szczególnie zdrowa ozdoba.

Dekoracje świetlne

Możesz też powiesić w oknach lampki, te choinkowe, jak i gotowe kształty, np. gwiazdy betlejemskiej. Taka dekoracja doda wnętrzu przyjemnego blasku, a okno prezentować będzie się bardzo estetycznie. W grudniu szybko zaczyna robić się ciemno, zatem taka dekoracja będzie dobrze widoczna z zewnątrz.

Własnoręczne ozdoby

Tutaj pełna dowolność, spontaniczność i kreatywność. Możesz ozdobić okno łańcuchami wykonanymi przez Twoje dzieci. Możesz też zawiesić w nim wyszywane bombki, papierowe gwiazdki lub tematyczne witraże.

Wykonywanie ozdób na okno może być też doskonałą okazją do wspólnego spędzania czasu. Wykorzystaj go dobrze, usiądź razem z dziećmi i zróbcie coś razem. Taka zabawa może być bardzo pożyteczna i na pewno przyjemna, a Twoje dzieci zapamiętają ją, jako jedną ze świątecznych tradycji.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *