Skutecznie zabezpiecz swój dom przed włamaniem i kradzieżą

Posted by in Porady on 1 lutego 2016

Skutecznie zabezpiecz swój dom przed włamaniem i kradzieżą

Każdy dom ma zamki i ogrodzenie, ale często zdarza się, że te podstawowe zabezpieczenia nie wystarczają i nieszczęśliwie padamy ofiarą włamania i kradzieży. Takie sytuacje zdarzają się nie tylko podczas dłuższych wyjazdów – złodzieje mają obecnie tak wyspecjalizowane narzędzia i sposoby na wtargnięcie do domu, że przykrą niespodziankę możemy zastać nawet po powrocie z pracy lub imprezy. Co możesz zrobić, by jej uniknąć?

1. Zainstaluj odpowiedni alarm. Oczywiście czujki umieszczone w pobliżu drzwi i okien to podstawa, ale gdy wykryją one niepożądany ruch, oznacza to, że złodziej grasuje już w naszym mieszkaniu. Dlatego lepszym zabezpieczeniem będzie umieszczenie czujników już w ogrodzie, przy furtce i ścieżce – alarm włączy się jeszcze przed włamaniem i da nam więcej czasu na reakcję.

2. Zainwestuj w zasilanie awaryjne lub umieść w sprytnych miejscach małe kamerki akumulatorowe. Złodzieje często odcinają prąd w celu przechytrzenia systemów alarmowych. Wtedy zbawienne będzie awaryjne zasilanie naszych alarmów lub niezależne od energii elektrycznej kamerki, które ukryjemy na półce z książkami, w wazonie lub innym nieprzyciągającym uwagi miejscu.

3. Spraw, by drzwi i okna były prawdziwą linią obrony. Nie chodzi tu o skrzydła do bunkra wojskowego, ale solidne drzwi zewnętrzne ze wzmacnianymi zamkami mogą na dłużej zatrzymać złodzieja, co da nam cenny czas na interwencję. Jeśli obawiamy się, że wietrząc pomieszczenia zapomnimy o domknięciu okien, możemy zainstalować w nich domykanie automatyczne.

4. Sterujmy domem będąc nawet w dalekiej podróży. Dzięki nowoczesnym opcjom inteligentnych domów, możemy stale mieć kontrolę nad tym, co dzieje się w naszych pokojach. Do najbardziej skutecznych funkcji należy sterowanie światłami (sprawia wrażenie, że ktoś jest w domu), łączenie się przez Skype z domofonem i system powiadomień na telefon odpornych na zagłuszenia sygnału.

Dzisiejsze instalacje antywłamaniowe są naprawdę pewne i skuteczne, więc jeśli mieszkamy w wątpliwej okolicy lub często wyjeżdżamy, warto zaopatrzyć dom w takie systemy. Na myśl przychodzi jednak jeszcze jedna skuteczna metoda antywłamaniowa, niezwiązana z technologią: dobrze jest utrzymywać przyjazne relacje z sąsiadami – czasem ich pomoc jest na wagę złota.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *