Okno w łazience

Posted by in Rodzaje okien on 24 marca 2014

Okno w łazience

Okna łazienkowe są zazwyczaj mniejsze niż w pozostałych pomieszczeniach, ale ich rola jest również ważna. Ich głównym zadaniem jest odprowadzanie wilgoci i zapewnienie optymalnej wentylacji oraz wprowadzanie naturalnego światła.

Łazienki z reguły mają mały metraż, dlatego okno powoduje często problemy z odpowiednim rozmieszczeniem sprzętów. Warto więc pamiętać o tym na etapie projektowania, by później uniknąć zbędnych problemów.

Wentylacja

Zwykła cyrkulacja powietrza i wentylacja grawitacyjna często nie radzą sobie z nadmiarem pary wodnej, która gromadzi się w łazience, dlatego okno rozwiązuje ten problem. Jest też praktyczne, kiedy używamy kosmetyków o drażniących zapachach. Dobrze w takim wypadku zdecydować się na okno o różnych stopniach uchylenia, ponieważ już nawet przy małej szczelinie, drażliwy zapach zostanie odprowadzony na zewnątrz.

Innym rozwiązaniem jest zamontowanie w oknie nawiewników. Nawet przy zamkniętym oknie zostanie zachowany odpowiedni poziom wilgotności i uchroni nas to przed zbędnym otwieraniem. Jest to szczególnie pomocne, gdy jesteśmy poza domem.

Światło

Okno w łazience nie tylko optycznie powiększa pomieszczenie, ale również dostarcza światło dzienne. To powinno ucieszyć szczególnie kobiety, które o wiele łatwiej mogą sobie nałożyć makijaż przy świetle naturalnym, niż sztucznym.

Takie rozwiązanie pozwala również na posiadanie kwiatów w łazience, których uprawianie w pomieszczeniu bez okna jest o wiele trudniejsze.

okno w łazience

Bezpieczeństwo

Wiele osób obawia się, że okno przyczyni się do zmniejszenia bezpieczeństwa, zwłaszcza, gdy mieszkają na parterze. Na szczęście dostępne są okna z zabezpieczeniami, które skutecznie udaremnią zakusy złodzieja. Zapewniają zarówno odpowiednie wietrzenie, jak i bezpieczeństwo.

Aranżacja

Łazienka jest miejscem intymnym, w którym powinniśmy się czuć swobodnie. Okno wychodzące na ulicę lub bliskie sąsiedztwo nie powinno w tym przeszkadzać, a jednak wiele osób ma w związku z tym dylemat. Na szczęście producenci mają w swojej ofercie okna ze szkłem oszronionym, które doprowadza światło i uniemożliwia widoki z zewnątrz. Taką samą rolę spełnia okno ornamentowe, które zarazem jest dekoracją.

Okna są dostępne we wszystkich odcieniach, dlatego bez problemu dopasujemy je do koloru kafelek, itp. Nie trzeba się również martwić o barwę ramy czy kształt klamki, ponieważ szeroki wybór pozwoli wkomponować te elementy do wystroju łazienki. Walory estetyczne zostaną zachowane i podniosą standard każdej łazienki.

Jeżeli jednak nie chcemy pozbawiać się widoku zza okna, możemy zamontować roletę, która dodatkowo uchroni domowników przed włamaniem.

Szeroki wybór modeli i możliwość dopasowania okna do wystroju wnętrza zadowoli kobiety, natomiast mężczyzn, dla których bezpieczeństwo i walory praktyczne są kluczowe, okno łazienkowe również przekona swoimi zaletami.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *