Montaż rolet w kilku słowach

Posted by in Rodzaje okien on 19 lutego 2016

Montaż rolet w kilku słowach

Coraz więcej osób decyduje się na efektowne i bardzo funkcjonalne rolety okienne. Dodatek dodaje wnętrzu estetyki i pełni szereg funkcji dodatkowych – zapobiega nadmiernemu nasłonecznieniu i nagrzewaniu się wnętrza, chroni przed światłem, dzięki czemu w letnie poranki można dłużej pospać w zacienionym miejscu. Przy odrobinie cierpliwości rolety możesz zamontować samodzielnie w swoim oknie. Zobacz, jakie to proste.

Mini rolety

Na rynku dostępne są różne systemy okienne. Niektóre należy przykręcić do okna, inne wystarczy przykleić. Czasami warto zdecydować się na montaż bezinwazyjny, a w innym przypadku warto postawić na solidność i trwałość przykręcanych rolet. Jednymi z najprostszych systemów roletowych do samodzielnego montażu są mini rolety. Roletę montuje się na specjalnie dołączonych haczykach. Czasami haczyki podkleja się specjalną taśmą, aby były bardziej stabilne. Podczas montażu tego typu rolet warto sprawdzić za pomocą poziomicy czy okno jest zamontowane równo. Rolety możesz ustawiać w odpowiednim poziomie – haczyki mają kilka wysokości do wyboru. Jeśli nie przyłożysz się do montażu, może się potem okazać, że rolety mogą potem odstawać i brzydko się zwijać.  Tkanina może wówczas bardzo szybko się zniszczyć, a system będzie trzeba w całości wymienić.

Rolety klasyczne

Rolety klasyczne czyli tzw. wertykalne montujemy bezpośrednio do ściany lub do sufitu, a nie do okna jak w poprzednim modelu. Montaż rolet klasycznych nie obejdzie się bez wywiercenia dwóch równoległych dziur w ścianie. Czasami jest to trudniejsze niż nam się wydaje. Ściany okienne mogą być zadrutowane lub są zbudowane z żelbetonu. Warto sprawdzić w jakiej kondycji jest tynk – podczas wiercenia może odpaść  i wówczas przed montażem rolety, należy zagipsować przestrzeń nad oknem.

Rolety w kasecie

Rolety w kasecie montuje się bezpośrednio na oknach. Mogą być one zamontowane w różnych miejscach okna. Można je zamontować na górnej ramie okiennej, dzięki czemu zasłonią wszelkie światło, albo na ramie przyszybowej, co gwarantuje przysłonięcie tylko połowy szyby. Wszystkie elementy warto odpowiednio odtłuścić. Pył i brud mogą sprawić, że roleta nie będzie chciała się przykleić.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *