Jakie okna są godne polecenia?

Posted by in Rodzaje okien on 30 listopada 2015

Jakie okna najlepiej wybrać? W salonach jest bardzo dużo wszelkiego rodzaju rozwiązań – jedne są droższe, drugie tańsze. Dobrze wybrane okna będą nam służyć przez wiele lat bez konieczności ich szybkiej wymiany. Zakup okien to bardzo ważna decyzja, nie kupuje się przeważnie jednego skrzydła, lecz całe wyposażenie do całego domu.

Przed wizytą i decyzją w salonie należy się najpierw zapoznać z pełną ofertą jaką przygotowali dla nas poszczególni producenci okien. Dzięki temu dowiemy się między innymi jakie nowe rozwiązania są dostępne obecne na polskim rynku. Dużym ułatwieniem podczas wizyty w salonie z oknami będzie już z góry określony cel naszej wizyty oraz mniej więcej zdefiniowany zakres tego, co nas interesuje. W momencie kiedy wybierzemy już dany model okna zawsze należy się dopytać sprzedawcy o wszelkie informacje z nim związane.

Można je znaleźć w karcie informacyjnej, którą powinien posiadać sprzedawca w swoim biurze. Warto także zapytać sprzedawcę podczas wyboru okna o odpowiednie certyfikaty. Aktualnie rynek okien jest na tyle rozbudowany, że każdy wybrany przez nas model możemy dowolnie modyfikować poprzez dodawanie do niego elementów, które chcielibyśmy w nim mieć zamontowane. Mogą to być dodatkowe uszczelki, czy też klamki montowane w innym niż zwykle miejscu. Obecnie rynek okien jest bardzo bogaty i każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Począwszy od prostych okien poprzez bardziej skomplikowane z kilkoma skrzydłami.

Przez pewien czas bardzo modne stały się okna plastikowe. Do tej pory są one bardzo popularne głównie za sprawą ceny – jest w zdecydowanym stopniu niższa aniżeli okna z drewna. Okna plastikowe z reguły są białe, jednak za niewielką dopłatą można kupić okna wyglądające jak drewniane. Następnie popularne stały się okna drewniane. Jednakże cena okien drewnianych jest zdecydowanie wyższa niż cena okien plastikowych. W zależności od rodzaju i wielkości okna różnią się w zdecydowanym stopniu ceną. Dobór okien zależy przede wszystkim od  samych upodobań klienta i tego, co chce mieć wmontowane – okna drewniane czy plastikowe.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *