Jak wygląda montaż rolet wewnętrznych?

Posted by in Porady on 23 lutego 2016

Jak wygląda montaż rolet wewnętrznych?

W każdym domu prędzej czy później decydujemy się na ochronę przed słońcem.. Zwykle używa się do tego zasłon, jednak dużo wygodniejsze okazują się rolety wewnętrzne. Jak zatem przystąpić do ich montażu? Warto już na samym początku – w sklepie – zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy. Dzięki temu montaż rolet zajmie nam jedynie kilkanaście minut.

W sklepach dostępnych jest kilka różnego rodzaju rolet – do wyboru mamy rolety rzymskie lub te w kasecie i bez niej. Roleta rzymska wykonana jest w całości z tkaniny firankowej lub też z zasłony specjalnie do tego przeznaczonej. Rolety rzymskie są bardzo proste w pielęgnacji i  konserwacji – dzięki ich budowie można je czyścić w dowolny sposób i praktycznie w każdych warunkach.

Drugi i trzeci rodzaj rolet, czyli rolety w kasecie i bez niej są dużo trudniejsze w czyszczeniu. Rolety materiałowe są bardzo dyskretne, bardzo praktyczne w każdym domu oraz wyglądają niezwykle estetyczne. Rolety umieszczone w kasecie są najczęściej wybierane – oferują bardzo dużą ofertę kolorystyczną, wykonuje się je ze specjalnej tkaniny transparentnej, zapewniają w pomieszczeniu pełne zaciemnienie oraz wiele innych wygodnych rozwiązań.

Montaż rolet w kasecie jest bardzo wygodne i proste. Roleta materiałowa może być przyczepiona do skrzydła okiennego lub do ramy okna. Najczęstszymi wyborami są rolety, które montuje się do skrzydła okiennego. Jak zatem szybko i prosto zamontować rolety?

Najpierw trzeba wypakować wszystkie elementy z paczki. Kolejnym krokiem jest dosunięcie kasety do górnej części wnęki przyszybowej i ustawienia kasetonu w poziomie. Kolejnym krokiem jest wywiercenie 4 otworów według zamieszczonej w paczce instrukcji. Do każdego zestawu rolet dołączone są wkręty – przy użyciu śrubokrętu lub wkrętarki przykręcamy kaseton.

Kolejnym krokiem jest założenie pokrywy dopasowanej na kasetę. Zanim założymy pokrywę od strony łańcuszka należy przełożyć go przez specjalny otwór umieszczony w pokrywie. Kolejnym krokiem jest naklejenie prowadnic rolety i dociśnięcie ich. Ostatnim krokiem jest dopasowanie łańcuszka i wyregulowanie go według instrukcji.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *