Jak dbać o drzwi zewnętrzne?

Posted by in Bez kategorii on 28 sierpnia 2016

Jak dbać o drzwi zewnętrzne?

Drzwi zewnętrzne narażone są na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych oraz promieniowanie UV. Z czasem śnieg, deszcz czy mróz mogą powodować ich niszczenie, przez co drzwi tracą swoje właściwości wytrzymałościowe oraz izolacyjne. Aby zapobiec takiej sytuacji o drzwi zewnętrzne należy właściwie zadbać. Oto kilka wskazówek, które pomogą nam utrzymać skrzydło drzwiowe w znakomitej kondycji.

Zadaszenie

house-196006_1280

Nawet jeśli projekt naszego domu nie przewiduje takiego elementu, warto wykonać dodatkowy daszek nad drzwiami. Dzięki niemu nie tylko dodatkowo zabezpieczymy same skrzydło, ale również zapewnimy sobie większe poczucie komfortu – wchodząc do domu i np. szukając kluczy unikniemy stania w ulewnym deszczu lub padającym śniegu. Daszek ograniczy działanie wilgoci na drzwi, w związku z czym nie będą się one wypaczać. Ponadto w lecie ograniczy dostęp intensywnych promieni słonecznych, które mogłyby prowadzić do płowienia ich barwy. Dodatkowo, jeśli drzwi zewnętrzne będą się znajdowały pod zadaszeniem, w razie jakiejkolwiek awarii będziemy mogli łatwiej wyegzekwować od producenta gwarancję.

Pielęgnacja

vintage-1149558_1280

Regularne czyszczenie drzwi zewnętrznych będzie miało znaczący wpływ nie tylko na ich estetykę, ale również na kondycję. Warto wybrać specjalne preparaty, które tworzą na skrzydle warstwę ochronną zapobiegającą wnikaniu wilgoci. Z pewnością należy unikać stosowania dużej ilości wody, szczególnie jeśli zdecydowaliśmy się na montaż drzwi drewnianych. Ponadto nie używajmy produktów o silnym działaniu, ponieważ mogłyby naruszyć warstwę zabezpieczającą.

Dodatkowo czyszcząc drzwi zewnętrzne wyeksponowane na działanie promieni słonecznych nie należy tego robić w bezchmurny dzień. Wysoka temperatura sprawi, że używany przez nas specyfik będzie szybciej wysychał, co doprowadzi do powstawania smug. Podobnie będzie też z fasadą budynku, zawsze lepiej stosować takie farby, które są odporne na promienie UV. Więcej, na ten temat tu: http://www.enieruchomosci.pl/artykuly/budowa_domu/926-jak_efektownie_odmienic_fasade_domu.html

Na kondycje naszych drzwi wpływ ma również stan zawiasów oraz pozostałych elementów wyposażenia, jak zamki czy klamki. Należy je regularnie oliwić oraz sprawdzać czy nie korodują, ponieważ postępująca rdza mogłaby uszkodzić również same skrzydło drzwiowe.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *