Jak udekorować okno?

Posted by in Porady on 6 listopada 2015

okno w łazienceGdy mamy już zakupione i wstawione okna, chcemy jakoś urozmaicić ich wygląd. Cześć osób decyduje się na firanki i zasłony, a część stawia na same rolety. Jednak to nie są jedyne sposoby udekorowania okna.

Okno stanowi najważniejszy element salonu. Okien nie da się nie zauważyć, gdyż to przez nie wpada światło i od razu zwracamy na nie uwagę. Zatem istotnym jest, aby okolice okien były zadbane. Zadbane, czyli nie tylko czyste, ale i odpowiednio udekorowane. W sklepach jest niezliczona ilość różnego rodzaju firan, rozmaite wzory i materiały stanowią nie lada wyzwanie, gdy musimy wybrać jeden rodzaj.

Oczywiście rodzaj dekoracji musi być dopasowany do całego wnętrza. Zarówno powinien pasować kolorystycznie, jak i być w takim samym stylu. Gdy mamy wnętrze w stylu skandynawskim, nie możemy umieścić w oknie barokowych zasłon.

Przykładem fantastycznej dekoracji okna mogą być okiennice wewnętrzne. Oprócz tego, że wyglądają efektownie, to jeszcze doskonale chronią przed promieniami słonecznymi. Światło powstrzymają także wspomniane już rolety. Dobrze dobrane rolety, o ciekawym kolorze, mogą z powodzeniem zastąpić firanki i ożywić wręcz całe wnętrze. Wyobraźmy sobie np. biały salon, a w oknie rolety o malinowej barwie. Czyż taki wystrój nie jest ciekawy i atrakcyjny?

Należy znaleźć miejsce w tym artykule na żaluzje. Żaluzje wcale nie muszą się kojarzyć z mało przyjemnym aluminium, rodem z biurowców. Innym materiałem do ich wykonania jest także drewno, a, jak wiemy, drewno nadaje każdemu wnętrzu niepowtarzalnego stylu i ciepła. Taki element dekoracyjny również wygląda szykownie i wcale nie jest drogi.

Skoro mowa o oknach, to wspomnijmy o parapecie, który jest również istotny. Pusty parapet to marnowanie potencjału wnętrza i nie wykorzystanie dodatkowej przestrzeni. Na parapecie można umieścić tak wiele atrakcyjnych gadżetów lub np. przepiękne rośliny, stanowiące niesamowitą dekorację sama w sobie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *